Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
facebook

Umelé nástrahy

Rybári využívajú rôzne nástroje, techniky a triky, aby zvýšili svoje šance na úspešný úlovok. Jedným z takýchto trikov je použitie umelých návnad, ktoré môžu byť vyrobené z rôznych materiálov ako plast, guma, silikon, drevo alebo kov a tvarované do rôznych tvarov a veľkostí. Najúčinnejšie nástrahy sú tie, ktoré čo najvernejšie napodobňujú prirodzenú korisť rýb, ktoré chcú rybári uloviť. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najpopulárnejších umelých nástrah pre rybolov a ako ich použiť.

Blýskavé nástrahy (blyskáče)

Blyskáče sú populárne medzi rybármi, ktorí chytajú ryby, ktoré sa živia malými rybami, ako napríklad zubáče alebo šťuky. Tieto nástrahy sú zvyčajne vyrobené z kovu, ako napríklad ocele alebo mosadze, a majú lesklý povrch, ktorý napodobňuje pohyb malých rýb. Ryby zvyčajne reagujú na tento pohyb a útočia na takúto nástrahu.

Plávajúce nástrahy

Plávajúce nástrahy sa používajú na lov rýb, ktoré sa nachádzajú v horných vrstvách vody. Tieto nástrahy sú zvyčajne vyrobené z peny alebo plastu a majú tvar malých rybiek alebo hmyzu. Rybár ich môže použiť samostatne alebo ich môže použiť ako súčasť výbavy na povrchový lov.

Nástrahy v podobe umelých rybiek

Nástrahy v podobe umelých rybiek sú zvyčajne vyrobené z gumy alebo plastu a majú tvar malých rybiek. Tieto nástrahy sa používajú na lov rýb, ktoré sa živia malými rybami alebo hmyzom.

Vobler

Vobler je jednou z najobľúbenejších umelých nástrah pre rybolov. Táto malá plastová rybka je navrhnutá tak, aby sa pohybovala vody ako skutočná ryba. Vobler sa používa najmä pri lovu dravých rýb, ako sú zubáče alebo sumce. Vobler môže byť buď plávajúci alebo ponorený. Existuje mnoho veľkostí a farieb.

Blanšírka

Blanšírka je druh umelej nástrahy, ktorá je navrhnutá tak, aby sa pohybovala pod vodou. Blanšírka má tvar malého rotačného kolieska, ktoré sa pri vedení nástrahy krúti a tým vytvára vibrácie, ktoré prilákajú ryby. Blanšírky sa často používajú pri love pstruhov alebo lososov.

Softbait

Softbait je umelá nástraha, ktorá má tvar malého hada, krevety alebo ryby. Softbaity sú vyrobené z mäkkého plastu a ich povrch je často textúrovaný, aby pripomínali skutočnú rybu. Softbaity sú vhodné pre lov dravých rýb a sú veľmi populárne v mnohých spôsoboch lovu, ako napríklad dropshot alebo Carolina rig.

Jig

Jig je umelá nástraha, ktorá sa používa pri love dravých rýb. Jig sa skladá z hlavy, ktorá je vyrobená z olova a ktorá sa pri vedení nástrahy pohybuje pod vodou, a z háčika, na ktorom je pripevnená nástraha. Jig môže byť použitý na lovenie rôznych druhov dravých rýb, ako sú ostrieže, zubáče alebo šťuky.

 

Obrázky k článku

K článku niesú žiadne obrázky

Kategória: Návnady a nástrahy
Dátum: 26.04.2023 20:28
Pridal: admin
Zobrazené: 1282 krát

Diskusia

V diskusii niesú žiadne príspevky

Pridať príspevokČlánky

Dnes je Piatok
21. 6. 2024

Zmeniť tému


Prihlásenie

Prihl. meno

HesloRegistrácia


Anketa

Ulovili ste už sumca s hmotnosťou nad 10kg?

Áno: 1475 ľudí


Nie: 1402 ľudí


Spolu hlasovalo:
2877 ľudíWebová evidencia úlovkov - Rybačka.euBestUbytovanie.sk - Ubytovanie na Slovensku

Bezplatná inzercia - auto-moto, elektro, nehnuteľnosti, práca, služby, šport, zvieratá

Webová evidencia úlovkov - Rybačka.eu
BestUbytovanie.sk - Ubytovanie na Slovensku

Bezplatná inzercia - auto-moto, elektro, nehnuteľnosti, práca, služby, šport, zvieratá