Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
facebook

Lov kapra

Lov Kapra je jeden z najpopulárnejších rybárskych športov na celom svete. Mnoho rybárov sa každý rok snaží uloviť túto plachú a chytrú rybu. Kapor je ryba veľmi cenená pre svoje chutné mäso a pretože môže byť lovený vo veľkých množstvách.

Prvý krok pre úspešný lov kapra je nájsť správne miesto. Kapor sa obvykle nachádza v hlbokých, tečúcich vodách a často sa drží blízko dna.

Keď ste si vybrali miesto, je dôležité vybrať si správnu nástrahu. Kapre sa často líšia v závislosti na tom, kde sa nachádzajú a aký druh vody obývajú. Najobľúbenejšie nástrahy pre kaprový rybolov zahŕňajú kukuričku, cestoviny, pelety, hrozno a pečivo. Môžete tiež skúsiť použiť živú nástrahu ako sú červy alebo malé rybky.

Je tiež dôležité používať správnu rybársku techniku. Pri rybolove kapra sa často používa feeder alebo prívlačový systém. Pri použití feeder systému sa umiestni do malého košíka návnada, ktorý je potom umiestnený na dne rieky alebo jazera. Kapor sa k priblíži návnade, čo umožní, aby sa dostal k háčiku a chytil sa.

Pri použití prívlačového systému je potrebné použiť správny typ nástrahy ktorý bude lákať kapra na háčik. Môžete použiť rôzne druhy umelých nástrah, ako sú plastové rybky, poppery alebo jiggy.

Keď sa kapor chytí na háčik, je dôležité ho rýchlo a bezpečne vytiahnuť z vody. Kapor je silný ale môže sa veľmi rýchlo vyčerpať, takže je dôležité, aby ste ho čo najrýchlejšie zdolali a pustili späť do vody. Kapor by mal mal mať správne uvoľnený háčik, aby sa mohol vrátiť do svojho prirodzeného prostredia a pokračovať v raste.

Lov kapra môže byť skvelým spôsobom, ako si užiť voľný čas v prírode. Je to zábava pre rodiny aj jednotlivcov a môže poskytnúť veľa zábavy a príležitostí pre trávenie času s priateľmi.

Obrázky k článku

K článku niesú žiadne obrázky

Kategória: Spôsoby lovu
Dátum: 24.04.2023 17:32
Pridal: admin
Zobrazené: 1385 krát

Diskusia

V diskusii niesú žiadne príspevky

Pridať príspevokČlánky

Dnes je Utorok
16. 7. 2024

Zmeniť tému


Prihlásenie

Prihl. meno

HesloRegistrácia


Anketa

Ulovili ste už sumca s hmotnosťou nad 10kg?

Áno: 1489 ľudí


Nie: 1430 ľudí


Spolu hlasovalo:
2919 ľudíWebová evidencia úlovkov - Rybačka.euBestUbytovanie.sk - Ubytovanie na Slovensku

Bezplatná inzercia - auto-moto, elektro, nehnuteľnosti, práca, služby, šport, zvieratá

Webová evidencia úlovkov - Rybačka.eu
BestUbytovanie.sk - Ubytovanie na Slovensku

Bezplatná inzercia - auto-moto, elektro, nehnuteľnosti, práca, služby, šport, zvieratá