Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
facebook

Živé nástrahy

Rybolov je jedným z najobľúbenejších koníčkov mnohých ľudí na celom svete. Pre niektorých rybárov je to dokonca celoživotná vášeň, vyžadujúca však veľa trpezlivosti, zručnosti a šikovnosti. Jedným z najdôležitejších faktorov úspešného rybolovu je nástraha. Existuje mnoho druhov nástrah. V tomto článku sa budeme venovať živým nástrahám.

Živé nástrahy sú živočíchy, ktoré sa používajú na lov rýb. Existuje mnoho druhov živých nástrah, vrátane červov, rybiek, rakov, slimákov a mnohých ďalších. Výber správnej živej nástrahy môže byť kľúčovým faktorom pre úspešný rybolov.

Medzi najbežnejšie druhy živých návnad patrí napríklad červ. Červy existujú v mnohých rôznych druhoch a veľkostiach. Hlavným druhom červov, ktoré sa používajú ako návnada, sú dážďovky. Tieto červy sa zvyčajne používajú pri lovení dravých rýb, ako sú zubáče, šťuky alebo sumce. Ďalšou populárnou živou návnadou sú rybky.

Pri výbere živej nástrahy pre lov rýb by ste mali zohľadniť niekoľko faktorov. Jedným z najdôležitejších faktorov je druh rýb, ktoré sa chcete chytiť. Rôzne druhy rýb majú radi rôzne druhy nástrah, a preto je dôležité zvoliť si správnu nástrahu pre konkrétny druh rýb, ktoré sa snažíte uloviť.

Okrem toho je dôležité zohľadniť aj typ vody, v ktorom budete rybárčiť. Niektoré druhy nástrah sú účinnejšie v stojatej vode, zatiaľ čo iné sú vhodnejšie pre rybolov v prudších alebo silno tečúcich.

Pri použití živej nástrahy by ste mali mať na pamäti niekoľko vecí. Skontrolujte miesto, kde plánujete rybolov, či je povolené používanie živej nástrahy, prípadne aký druh živej nástrahy je povolený. Taktiež si overte aj predpísanú veľkosť živej nástrahy.

Červy

Červy sú jednou z najobľúbenejších živých nástrah pre rybolov. Na červy možno loviť väčšinu rýb, vrátane kapra, pleskáča, plotice a šťuky. Existuje niekoľko druhov červov, ktoré môžu byť použité ako živá nástraha, vrátane dážďoviek, bielych červov alebo hmyzích lariev.

Ryby

Ryby ako živá nástraha sa používajú najmä pre lov veľkých druhov rýb, ako sú napríklad sumce, šťuky alebo zubáče. Najčastejšie používanými nástrahovými rybami sú belička, plotica, ostriež alebo iná menšia rybka. Použitie ryby ako nástrahy je najčastejšie využívané spôsobom lovu na ťažko.

Slimáky

Slimáky sú skvelou živou nástrahou pre niektoré druhy rýb, ako sú napríklad pstruhovité ryby. Slimáky sa používajú najmä v náročných podmienkach, keď sa ryby ťažko kŕmia inými druhmi návnad.

Obrázky k článku

K článku niesú žiadne obrázky

Kategória: Návnady a nástrahy
Dátum: 24.04.2023 18:21
Pridal: admin
Zobrazené: 1481 krát

Diskusia

V diskusii niesú žiadne príspevky

Pridať príspevokČlánky

Dnes je Utorok
16. 7. 2024

Zmeniť tému


Prihlásenie

Prihl. meno

HesloRegistrácia


Anketa

Ulovili ste už sumca s hmotnosťou nad 10kg?

Áno: 1489 ľudí


Nie: 1430 ľudí


Spolu hlasovalo:
2919 ľudíWebová evidencia úlovkov - Rybačka.euBestUbytovanie.sk - Ubytovanie na Slovensku

Bezplatná inzercia - auto-moto, elektro, nehnuteľnosti, práca, služby, šport, zvieratá

Webová evidencia úlovkov - Rybačka.eu
BestUbytovanie.sk - Ubytovanie na Slovensku

Bezplatná inzercia - auto-moto, elektro, nehnuteľnosti, práca, služby, šport, zvieratá